KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14544121
nr 1454 4121
Carl August Fahlgren
(1819-1905)
Oljemålning, Carl August Fahlgren (1819-1905), "Hamn vid Möjarö". Signerad, daterad 1889. Olja på pannå, 28x31 cm, yttermått inklusive ram: 30x39 cm.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:20:14
100 kr
150 kr